Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z siekierą na policjantów

Data publikacji 28.07.2008

Z siekierą na policjantów rzuciła się wczoraj 27-letnia mieszkanka Płouszowic, która nie chciała oddać swojego męża w ręce funkcjonariuszy. Tylko szybki unik uchronił stróża prawa przed ciosem. Ostrze siekiery zbiło szybę w radiowozie. Napastniczka została zatrzymana. Wkrótce odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zniszczenie mienia. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z komisariatu w Niemcach pojechali wczoraj po południu do Płouszowic. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że przebywa tam poszukiwany mężczyzna. 43-latka zastali w domu. Poinformowali go, że jest zatrzymany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. W pewnym momencie z budynku gospodarczego wybiegła młoda kobieta z siekierą w ręku. Wymachując nią krzyczała, że pozabija policjantów, a męża nie odda.

Chcąc uniknąć uderzenia jeden z mundurowych w ostatniej chwili zdołał się schylić. Ostrze siekiery uderzyło w radiowóz i roztrzaskało tylną szybę w drzwiach radiowozu. Policjanci natychmiast obezwładnili napastniczkę. Wezwali na miejsce interwencji dodatkowy radiowóz, który przetransportował 27-letnią żonę zatrzymanego do policyjnego aresztu.

Za zniszczenie mienia oraz czynną napaść na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi jej teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony