Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18-latek podejrzewany o podpalenie lasu

Data publikacji 28.07.2008

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Piły podejrzewanego o podpalenie lasu w okolicach Piły. Został zatrzymany niedaleko pożaru z gaśnicą, przyznał się do tego podpalenia. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 15:00 dyżurny komendy powiatowej Policji w Pile został poinformowany, że w okolicach jeziora Jelonki pali się las. Pożar wybuch jednocześnie w kilku miejscach, w związku z tym istniało duże prawdopodobieństwo, że jest to podpalenie. W czasie, kiedy Straż Pożarna gasiła ogień, policjanci przeszukiwali okoliczne lasy poszukując ewentualnego podpalacza.

Około godziny 19:00 po krótkim pościgu zatrzymali młodego mężczyznę. Wzbudził on podejrzenia policjantów, ponieważ w okolicach płonącego lasu spacerował z gaśnicą. Na początku tłumaczył się, że pomaga gasić pożar, a gaśnicę otrzymał od leśniczego. Ten jednak nie potwierdził wersji zatrzymanego 18-latka.

Po przewiezieniu do komendy powiatowej w Pile chłopak przyznał się, że najpierw wzniecał pożary, a później je gasił. 18-latek marzył o tym, żeby zostać strażakiem. Najprawdopodobniej w kilku miejscach nie dogasił zapalonej trawy, od której zajął się las.

Odpowie za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, za co grozi kara do 10 lat więzienia.
Powrót na górę strony