Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalili śpiącego znajomego

Data publikacji 28.07.2008

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej podpalili 19-letniego mieszkańca Ligoty. Poszkodowany w stanie krytycznym przebywa w szpitalu. Sprawcom grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Z relacji świadków oraz ustaleń policjantów wynika, że 18-latek wraz z 19-letnim kolegą wracali z wiejskiego festynu. Kiedy szli ulicą, zauważyli śpiącego znajomego. Próbowali go obudzić, ale im się to nie udało. Wtedy najprawdopodobniej zaczęli go przypalać zapalniczkami. W ciągu kilku sekund na mężczyźnie zapaliła się cała odzież. Podpalacze, gdy zauważyli efekt swojego głupiego żartu, uciekli.

Śledczy natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwanie sprawców i wyjaśnianie okoliczności tego zajścia. Poszukiwania szybko przyniosły efekty. Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Mieszkańcy Ligoty trafili do policyjnego aresztu.

Podpalony mieszkaniec powiatu czechowickiego z oparzeniami ciała został przewieziony do szpitala. Ma poparzone ponad 70 procent powierzchni ciała. Jego stan lekarze określają jako krytyczny. Dzisiaj sprawcy zostaną przesłuchani i prawdopodobnie usłyszą zarzut usiłowania zabójstwa.
Powrót na górę strony