Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Awantura domowa

Data publikacji 28.07.2008

Szczecińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego awanturnika, który groził swojej żonie oraz interweniującym policjantom. Jako argumentu używał noża kuchennego i siekiery. Za ten czym grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 19:15 operator pogotowia policyjnego uzyskał informację o awanturze domowej w lewobrzeżnej części Szczecina. Niezwłocznie wysłał tam policyjny patrol. Po przybyciu na miejsce policjanci zostali poinformowani, że awanturnik chwilę przed ich przybyciem uciekł. Policjanci zbiegli na podwórze. Tam zauważyli mężczyznę trzymającego w jednej ręce siekierę, a w drugiej nóż. Wezwali go aby odrzucił niebezpieczne przedmioty. W tym momencie mężczyzna zaczął wymachiwać siekierą w kierunku interweniujących policjantów. Krzyczał, aby nie podchodzili bo ich pozabija.

Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów, aby odrzucił siekierę. W celu obezwładnienia niebezpiecznego mężczyzny użyli ręcznego miotacza gazu. Użycie gazu jednak nie poskutkowało. Mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny. Policjanci zostali zmuszeni do użycia broni służbowej, jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy w górę. Sprawca na chwilę się uspokoił. Wykorzystując moment zaskoczenia policjanci obezwładnili mężczyznę oraz odebrali mu nóż i siekierę.

Awanturnik został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu policji Szczecin Nad Odrą. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 49-letniego Wojciecha C. ponad 2 promile alkoholu w organizmie. O losie mężczyzny zadecyduje prokurator po zapoznaniu się z kompletem materiałów dowodowych.
Powrót na górę strony