Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa oszustów bankowych

Data publikacji 28.07.2008

Policjanci z Wrocławia rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniami kredytów. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie w sumie osiem osób, podejrzanych o wyłudzenie blisko 200 tysięcy złotych w różnych placówkach bankowych.

W ręce policjantów z komisariatu policji Wrocław Rakowiec wpadło osiem osób podejrzanych o oszustwa kredytowe. Trzem mężczyznom w wieku 20, 21 i 43 lat zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ich działalność polegała na podrabianiu dokumentacji niezbędnej do uzyskania pożyczki w banku. Pozostali zatrzymani to tzw. „słupy” – osoby zwerbowane przez organizatorów procederu, które zaciągały kredyty na swoje nazwisko, w zamian za co otrzymywały wynagrodzenie. W ten sposób doszło do co najmniej dziecięciu wyłudzeń pożyczek pieniężnych na łączną kwotę blisko 200 tys. złotych.

Wobec mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zastosowano już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Podejrzanym za oszustwo może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony