Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili 350 tys. zł podatku VAT

Data publikacji 28.07.2008

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o fikcyjny obrót towarem i wyłudzenie 350 tys. zł podatku VAT. Haczyki do łowienia ryb, którymi handlował firma jednego z zatrzymanych, wielokrotnie "sprzedawane" były za granicę, a mężczyźni na podstawie sfałszowanych faktur wyłudzali od urzędu skarbowego zwrot podatku.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania wraz ze Strażą Graniczną zatrzymali dwóch mężczyzn oszukujących urząd skarbowy. Mężczyźni w wieku 54 i 26 lat to mieszkańcy Wrocławia podejrzani o wyłudzenie od Skarbu Państwa łącznie 350 tys. złotych podatku VAT.

Prowadząc działalność gospodarczą posiadali określony towar - haczyki do łowienia ryb. Rzekomo zakupywali ten towar od jakiejś firmy, która tak naprawdę nie istniała, a na zakup wystawiali sfałszowana fakturę. Następnie ten sam towar sprzedawali za granicę również nieistniejącej firmie. Towar jednak faktycznie wysyłali za granicę, kiedy on jednak wracał do kraju jako potwierdzenie ponownie wystawiali fakturę na zakup tego towaru. Wówczas udawali się do urzędu skarbowego z fakturami po zwrot podatku VAT. Następnie ten sam towar ponownie wyjeżdżał za granicę.

Za tego typu przestępstwo grozi odpowiedzialność karna nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony