Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weselny złodziej

Data publikacji 28.07.2008

16-letni mężczyzna próbował wczoraj rano okraść weselników spod Łukowa. Złodzieja wynoszącego artykuły spożywcze przez okno świetlicy zauważyli wezwani na miejsce policjanci. By zatrzymać sprawcę kradzieży jeden z funkcjonariuszy musiał wejść na dach. Teraz 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

Wczoraj przed godz. 7.00 do dyżurnego łukowskiej komendy zatelefonował mieszkaniec Wólki Świątkowej. Mężczyzna powiadomił, że ktoś włamał się do świetlicy, w której dzień wcześniej odbywało się wesele.

Skierowany na miejsce patrol zauważył, jak młody chłopak wyrzuca przez okno alkohol, napoje i artykuły spożywcze. Kiedy zobaczył policjantów, uciekł na poddasze świetlicy chowając się za przewodem kominowym. Złodziej zamknął się wewnątrz blokując wejście.

By zatrzymać sprawcę jeden z funkcjonariuszy dostał się do wnętrza przez dach budynku. Po chwili złodziej był w rękach policjantów. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Łuków. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci, młody mężczyzna włamał się do świetlicy godzinę po zakończeniu przyjęcia weselnego, na które nie był zaproszony. Teraz za swój czyn podpowie przed sądem rodzinnym.
Powrót na górę strony