Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Urwał palec "Jana z Głogowa"

Data publikacji 28.07.2008

Głogowscy policjanci zatrzymali wandala, podejrzanego o uszkodzenie rzeźby uczonego Jana z Głogowa, znajdującej się w centrum miasta. Nietrzeźwy mężczyzna, w ten sposób bezmyślnie wyładował nadmiar energii, która go rozpierała. Odłamany palec wskazujący uczonego, zatrzymany ukrył w bieliźnie. Grozić mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci z komendy powiatowej w Głogowie zatrzymali w nocy 20–letniego mężczyznę, który w bezmyślny sposób uszkodził rzeźbę uczonego „Jana z Głogowa”. Funkcjonariusze około godziny 2:00 zauważyli na jednej z głównych ulic miasta dwóch pijanych mężczyzn. Zachowywali się głośno. W pewnym momencie jeden z nich podszedł do pomnika i zaczął go kopać. Szczególną agresję kierował na wyciągniętą rękę rzeźby.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali wandala oraz jego kolegę. Koło pomnika leżały odłamki uszkodzonej dłoni. Po sprawdzeniu podejrzanego okazało się, że jeden z odłamanych palców ukrył on w bieliźnie osobistej. Wandal został umieszczony w izbie wytrzeźwień. Przeprowadzone badanie wykazało u niego około promil alkoholu w organizmie. Teraz za uszkodzenie pomnika może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony