Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadły nieletnie złodziejki

Data publikacji 29.07.2008

Policjanci z komisariatu Policji w Złocieńcu zatrzymali cztery dziewczynki w wieku 11-14 lat, które włamały się do jednego z mieszkań i ukradły 2 tys. funtów angielskich. Zrabowane pieniądze bez problemu wymieniły na złotówki w miejscowym kantorze. Potem wydawały je na ubrania, kosmetyki i zabawę. Teraz poniosą za to odpowiedzialność. Wkrótce ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Kiedy tylko policjanci ze Złocieńca dowiedzieli się o włamaniu do jednego z mieszkań, od razu zaczęli wyjaśniać sprawę. Z ich ustaleń wynikało, że sprawcy wybili najpierw szybę w oknie na parterze wielorodzinnego budynku i tą drogą dostali się do środka. Potem przeszukali mieszkanie i z komody znajdującej się w sypialni ukradli 2 tys. funtów angielskich.

Policjanci szybko wpadli na trop sprawców. Okazało się, że włamania dokonały cztery dziewczynki w wieku 11-14 lat. Jak przyznały, już od pewnego czasu obserwowały mieszkanie i wiedziały, że domownicy wyjechali na wakacje. Długo przygotowywały plan działania. Opracowały nawet specjalny system znaków ostrzegawczych. Za pomocą chusteczki sygnalizowały o sąsiadach wychodzących na balkony. Kiedy przystąpiły do działania, jedna z dziewczynek rzucała kamieniami w okna do momentu, aż udało się jej wybić szybę. Pozostałe trzy stały „na czatach”. Następnie 11-letnia Karolina P., zaopatrzona w rękawiczki, weszła do środka i z szuflady komody zabrała pieniądze.

Za skradzioną gotówkę dziewczynki nieźle się bawiły przez ponad miesiąc. Bez żadnego problemu wymieniły w miejscowym kantorze funty na złotówki. Zdobyte nielegalnie pieniądze przeznaczały na modne ubrania, kosmetyki, wyjścia do kawiarni oraz inne zabawy. Częścią pieniędzy podzieliły się również z koleżankami.

Wszystkie młode złodziejki zostały już zatrzymane. Teraz za swoje czyny poniosą odpowiedzialność. Wkrótce staną przed sądem rodzinnym.

Powrót na górę strony