Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mają na koncie kilkadziesiąt włamań

Data publikacji 30.07.2008

Pięciu 19-letnich mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kilkudziesięciu włamań do samochodów zatrzymali policjanci z sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Strzyżowie. Jest to rezultat długotrwałej pracy operacyjnej policjantów i analizowania każdego szczegółu zgłoszonych przestępstw. Trzech 19-latków zostało zatrzymanych w aresztach.

Łupem młodych przestępców padało głównie paliwo, ale nie gardzili też drobnymi akcesoriami samochodowymi. Przyznali się do kradzieży kilkuset litrów paliwa, które później najczęściej sprzedawali swoim znajomym.

Ich przestępczy proceder trwał od jesieni 2007 roku. Działali na terenie co najmniej dwóch powiatów, Krosna i Strzyżowa. Zatrzymani tworzyli dwie, działające niezależnie od siebie grupy. Wszyscy mieli po 19 lat. Złodzieje posiadali specjalistyczne nożyce do cięcia kłódek. Jedno z urządzeń, które pomocne było w ich przestępczej działalności, wymyślili i wykonali sami.

Trzej z nich zostali zatrzymani w aresztach, a dwóch, którzy złożyli obszerne zeznania zostało zwolnionych do domu. W chwili obecnej trwają czynności procesowe prowadzone wspólnie z prokuraturą rejonową w Strzyżowie. O tym, kiedy przestępcy opuszczą areszt zadecyduje najprawdopodobniej sąd.
 

Powrót na górę strony