Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemytnik i handlarz narkotykami wpadł w Warszawie

Data publikacji 30.07.2008

Członka zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali w Warszawie policjanci Centralnego Biura Śledczego. Piotr M., mieszkaniec Konina podejrzewany jest o produkcję, przemyt i sprzedaż blisko pół tony narkotyków. Swój proceder uprawiał w Wielkopolsce, na Mazowszu, Irlandii i Holandii. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Wczoraj w ręce policjantów CBŚ wpadł jeden z członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją znacznych ilości narkotyków. Piotr. M. (38 l.) z Konina był poszukiwany listem gończym. Ukrywał się w Warszawie, gdzie w wyniku dobrze przygotowanej zasadzki został zatrzymany.

Mężczyzna jest kolejną zatrzymaną osobą z 40-osobowej grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją narkotyków na wielką skalę, działającą w Wielkopolsce, na Mazowszu, w Holandii i Irlandii. Zatrzymany stanowił „trzon” narkotykowej szajki. Przez jego ręce przechodziły setki kilogramów amfetaminy i kokainy. Piotr M. brał udział w kilkudziesięciu transakcjach narkotykowych, których wielkość ocenia się na prawie 600 kilogramów środków odurzających.

Piotrowi M. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tej pory w ramach prowadzonego śledztwa wszystkim podejrzanym przedstawiono 130 zarzutów. Policjanci zabezpieczyli ponad 60 kg narkotyków wartości ponad 1.200 tys. zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie przestępców wartości 1.500 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze CBŚ pracujący nad nią zapowiadają kolejne zatrzymania. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem poznańskiej prokuratury.

Powrót na górę strony