Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana "dziupla" samochodowa

Data publikacji 30.07.2008

Radomska policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Grupa ta działała od około roku na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego. Policjanci zabezpieczyli kilka zdemontowanych samochodów i skuterów oraz części samochodowe, silniki z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi, dowody rejestracyjne i radia samochodowe. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt, trzeci został objęty dozorem policyjnym.

Od pewnego czasu radomscy kryminalni rozpracowywali grupę, która kradła samochody na terenie kilku województw, a następnie części sprzedawała na giełdach samochodowych. Policjanci zbierali informacje, które mogły pomóc im w zatrzymaniu członków grupy w najdogodniejszym momencie.

Odpowiednia chwila nadarzyła się w nocy z czwartku na piątek. Jak ustalili policjanci mężczyźni właśnie wtedy mieli jechać kradzionym autem. Kryminalni z komendy miejskiej wspierani przez kolegów z komendy mazowieckiej urządzili zasadzkę na terenie Orońska. Z daleka od zabudowań, aby nie narażać na zagrożenia postronnych osób, wkroczono do akcji. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni działaniem Policji. W kilka sekund zostali obezwładnieni i skuci kajdankami. Odzyskano wówczas skradzionego kilkanaście godzin wcześniej z terenu Łodzi vw vana. Zabezpieczono także vw busa, którym się poruszali. Zatrzymani mężczyźni w wieku 36 i 55 lat trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymania dały początek dalszym działaniom. Przeszukano kilka posesji na terenie powiatu szydłowieckiego oraz Łodzi - miejsc, z których pochodzili zatrzymani mężczyźni.

Podczas przeszukania radomscy policjanci wspierani przez łódzkich funkcjonariuszy ujawnili między innymi zdemontowany samochód audi, a także dwa vw golfy, mazdę, bmw, opla astrę, daewoo matiza oraz kilka skuterów. Ponadto zabezpieczono części samochodowe, silniki z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi, dowody rejestracyjne, radia samochodowe. Odzyskane auta i skutery pochodziły z kradzieży na terenie województwa łódzkiego, których dokonano na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Pojazdy zabezpieczono na parkingu strzeżonym łódzkiej policji.

Jak ustalono grupa działała od około roku na terenie Łodzi, Mazowsza, a także województw świętokrzyskiego i lubelskiego. Na swoim koncie mogą mieć kilkadziesiąt kradzieży. Kradzione auta były rozbierane w "dziuplach", a uzyskane w ten sposób części najprawdopodobniej trafiały na giełdy samochodowe.

Jednemu z 36-latków postawiono zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności, a drugiemu z zatrzymanych 36-latków postawiono zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu rejonowego w Szydłowcu, który zastosował wobec nich areszt na okres trzech miesięcy. Wobec 55-latka, któremu także postawiono zarzut paserstwa, zastosowano dozór policyjny.
 

Film Zlikwidowana "dziupla" samochodowa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana "dziupla" samochodowa (format flv - rozmiar 1.2 MB)

Powrót na górę strony