Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu na bank

Data publikacji 30.07.2008

Gdańscy kryminalni zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzewanego o napad na bank. Mieszkaniec stolicy Pomorza wpadł przed godz. 23.00 na jednej z ulic z centrum miasta. W połowie lipca wszedł do banku, sterroryzował pracowników, zabrał kilkanaście tysięcy złotych i odjechał skuterem. Teraz przebywa w policyjnym areszcie. Grozi mu nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz. 23.00 policjanci z sekcji kryminalnej gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali na ul. Długi Targ młodego gdańszczanina. Mężczyzna jest podejrzewany o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do zdarzenia doszło 14 lipca po południu. Sprawca wszedł do jednego z banków przy ul. Grunwaldzkiej i grożąc przedmiotem przypominającym broń palną zażądał wydania pieniędzy. Zastraszeni pracownicy oddali kilkanaście tysięcy złotych. Następnie mężczyzna wyszedł budynku i odjechał skuterem.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zdarzenia skierowano kryminalnych i grupę dochodzeniową, wykonano szczegółowe oględziny, przesłuchano światków, sprawdzono możliwe drogi ucieczki sprawców i przejrzano nagrania monitoringu. Śledczy cały czas pracowali nad sprawą i w efekcie zatrzymali napastnika z banku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 do 12 lat.

Powrót na górę strony