Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca busa

Data publikacji 30.07.2008

Ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca busa, który przewoził pasażerów z Lubartowa do Lublina. O pijanym 26-latku powiadomiła Policję jedna z pasażerek. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał, że zdążył wykonać już trzy kursy. Za narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

O kierowcy busa, który prawdopodobnie jest pijany, poinformowała policjantów jedna z pasażerek, która jechała z Lubartowa. Wychodząc z pojazdu na ul. Ruskiej w Lublinie poczuła od niego alkohol. Patrol, który przyjechał na miejsce, sprawdził stan trzeźwości 26-letniego kierowcy. Wynik wskazał u niego ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. 26-latek przyznał, że jest to już dzisiaj jego trzeci kurs.

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do komendy miejskiej Policji w Lublinie. Policjanci powiadomili właściciela firmy przewozowej, by zabezpieczył busa. Teraz nieodpowiedzialny 26-latek poniesie odpowiedzialność za swoje czyny. Prowadzenie pojazdu na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Ten kierowca jednak może usłyszeć zarzut narażenia innych na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozić mu może nawet 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony