Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Monitoring zarejestrował złodzieja pierścionków

Data publikacji 30.07.2008

80 pierścionków ze stali chirurgicznej skradł ze stoiska targowego 55-letni mieszkaniec Krzczonowa. Sprawcę kradzieży zarejestrowała kamera monitoringu. Kilka godzin później policjanci zatrzymali złodzieja. Był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kobieta, która wczoraj przed południem poprosiła Policję o interwencję, sprzedawała damską biżuterię na bazarze przy dworcu PKS. Opowiedziała policjantom, że w pewnym momencie zauważyła na stoisku brak pudełka, w którym znajdowało się 80 sztuk pierścionków wykonanych ze stali chirurgicznej. Poszkodowana oceniła straty na ponad 700 złotych.

Jak się okazało całe zdarzenie zarejestrowała kamera wewnętrznego monitoringu. Kiedy kobieta wspólnie z córką przejrzały nagranie, zauważyły mężczyznę kradnącego ich biżuterię. Sprawca kradzieży nie uciekł daleko, bowiem kilka godzin później ponownie pojawił się na targu przechadzając się po stoiskach. Kobiety od razu rozpoznały złodzieja i powiadomiły Policję.

Zatrzymanym okazał się 55-letni mieszkaniec Krzczonowa. Kontrola osobista nie ujawniła przy nim skradzionych pierścionków. Mężczyzna był nietrzeźwy, wynik badania jego stanu trzeźwości wskazał 2,2 promila alkoholu w organizmie. 55-latek trafił do policyjnego aresztu.

Powrót na górę strony