Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostawiła syna, wybrała alkohol

Data publikacji 30.07.2008

Ponad 4,3 promila alkoholu we krwi miała kobieta, która pozostawiła bez opieki swojego 13-letniego syna. Anetę K. zatrzymali policjanci z Tłuszcza, zaalarmowani przez pracownika opieki społecznej. Chłopiec został przekazany bratu nieodpowiedzialnej 34-latki. Anecie K. przedstawiono zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz porzucenia syna.

Policjanci z Tłuszcza zostali powiadomieni przez pracownika opieki społecznej o pozostawionym bez opieki nieletnim, którego matka nadużywa alkoholu. Mundurowi niezwłocznie pojechali pod wskazany adres, gdzie przebywał 13-letni chłopiec. Dziecko powiedziało policjantom, że przez cały weekend jego matki nie było w domu. Chłopiec dodał, że matka cały czas pije alkohol i się nim nie opiekuje. Funkcjonariusze szybko ustalili, gdzie może przebywać kobieta. Pod wytypowanym adresem, wśród biesiadników libacji alkoholowej, zastali matkę chłopca, która ledwo trzymała się na nogach, nie była nawet w stanie powiedzieć, co dzieje się z jej synem.

34-letnia Aneta K. miała we krwi ponad 4,3 promila alkoholu. Wczoraj, już po wytrzeźwieniu, usłyszała zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz porzucenia swojego syna. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny i nieletnich.

13-latek trafił pod opiekę swojego wujka. Aneta K. przebywa w szpitalu. Kobieta dobrowolnie poddała się leczeniu odwykowemu.

Powrót na górę strony