Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złapani dzięki zdjęciu czytelniczki

Data publikacji 30.07.2008

Fotografie czytelniczki Gazety Krakowskiej pomogły w zatrzymaniu sprawców rozboju. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn po tym, jak rozpoznali ich na zdjęciach. Zatrzymanie trzeciego to tylko kwestia czasu. Cała trójka okradła nietrzeźwego mężczyznę.

W poniedziałek jedna z czytelniczek Gazety Krakowskiej była świadkiem rozboju na krakowskich Platach. Do siedzącego na ławce mężczyzny, najprawdopodobniej pijanego, podeszło 3 mężczyzn. Dwóch z nich usiadło po obu stronach, a trzeci stanął na czatach. Sprawcy dokładnie przeszukali ofierze kieszenie, po czym szybko się oddalili z łupem.

Dziewczyna bała się interweniować, ale moment okradania mężczyzny uwieczniła na zdjęciach. Dokładnie widać na nich było, że jeden ze sprawców stoi i pilnuje, żeby okradany nie mógł uciec, drugi go przytrzymuje a trzeci przeszukuje kieszenie. Zdjęcia te, bardzo dobrej jakości, trafiły do redakcji i zostały opublikowane we wczorajszym wydaniu gazety.

Na porannej odprawie do służby wszyscy policjanci otrzymali fotokopie artykułu i zdjęć.
Już ok. godz. 11.40 w rejonie Plant patrol policji zauważył w grupie mężczyzn siedzących na ławce jednego ze sprawców uwiecznionych na fotografii. Gdy podeszli bliżej byli już pewni, że to właśnie on został sfotografowany w trakcie okradania człowieka. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.
Kolejnego sprawcę zatrzymano dzisiaj po godz. 7.00 - również na krakowskich Plantach.

Policjanci już wiedzą, kto jest trzecim ze sprawców. Wszystko wskazuje na to, że jego zatrzymanie to kwestia godzin.

Cała trójce za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony