Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekali przed policjantami do jeziora

Data publikacji 30.07.2008

Policjanci zatrzymali 6 osób, wśród których były cztery osoby nieletnie. Sprawcy włamali się do magazynu i ukradli agregat prądotwórczy, urządzenie do ubijania ziemi i przewody elektryczne. Teraz o losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich, natomiast dwóm 17 – latkom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj pięć minut przed godziną 7:00 do oficera dyżurnego giżyckiej policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży z włamaniem do magazynu. Z jego relacji wynikało, że złodzieje ukradli agregat prądotwórczy, urządzenie do ubijania ziemi i przewody elektryczne. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 26 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że związek z przestępstwem może mieć grupa osób przebywających nad jeziorem Grajewko.

Na miejscu, na widok policjantów dwie osoby, wskoczyły do wody. Nie stanowiło to jednak przeszkody dla funkcjonariuszy. Łodzią odgrodzili im drogę ucieczki i zatrzymali dwóch sprawców. Następni czterej zostali zatrzymani już na lądzie. Znaleziono przy nich skradzione przewody. Wśród sprawców były dwie 15-letnie dziewczyny, z których jedna była na wakacyjnym "gigancie". Czterech nieletnich od 13 do 15 lat przekazano rodzicom. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Dorośli sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony