Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny finał urodzinowej imprezy

Data publikacji 30.07.2008

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który śmiertelnie pchnął nożem mieszkańca Mikołowa. Do zdarzenia doszło podczas imprezy urodzinowej. Za zabójstwo sprawca w więzieniu może spędzić resztę swojego życia.

W sobotę dyżurny Policji został zawiadomiony prze pogotowie ratunkowe o śmierci mężczyzny, który zginął pchnięty nożem. Natychmiast na miejsce pojechał patrol Policji. Wstępnie ustalono, że do zdarzenia doszło podczas imprezy z okazji urodzin. Wtedy to 49-letni szwagier jubilatki pokłócił się z jednym z gości, którego pchnął nożem w okolice serca.

Pomimo podjętej reanimacji 41-letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. W czasie, gdy na miejscu zabójstwa śledczy wykonywali swoje czynności, pijany 49-latek przyszedł do mysłowickiej komendy informując, że zabił człowieka. Badanie wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na drugi dzień policjanci przesłuchali blisko dwudziestu uczestników feralnych urodzin. Po wytrzeźwieniu 49-latek przyznał się do ugodzenia nożem współbiesiadnika. Sprawca usłyszał zarzut popełnienia zabójstwa, za co może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd rejonowy w Mikołowie tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.
 

Powrót na górę strony