Aktualności

Zatrzymana za atak na nastolatkę w autobusie

Data publikacji 04.02.2025

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 34-letnią kobietę, która w jednym z autobusów komunikacji miejskiej zaatakowała 17-letnią pasażerkę. Napastniczka uderzyła nastolatkę szklaną butelką w twarz, powodując liczne rozcięcia skóry. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem, 02.02.2025 r., w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Z relacji świadków wynikało, że 34-letnia kobieta, będąca pod wyraźnym wpływem alkoholu, wszczęła awanturę po czym bez wyraźnego powodu zaatakowała nastolatkę. W wyniku uderzenia szklaną butelką, 17-latka doznała obrażeń twarzy i wymagała pomocy medycznej.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało ranną do szpitala. Policjanci natychmiast podjęli interwencję, zatrzymując agresorkę. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Kobieta została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Za ten czyn dąbrowiance grozi kara do 5 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Właściwa reakcja na różne akty agresji w miejscach publicznych każdego, kto jest świadkiem podobnych zdarzeń, powinna być czymś naturalnym, gdyż zawiadomione służby są wtedy w stanie szybko zareagować i zapobiec eskalacji zdarzeń.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony