Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywa recepta

Data publikacji 31.07.2008

30-letni mieszkaniec Pomiechówka został zatrzymany przez policjantów z Bielan, kiedy próbował zrealizować sfałszowaną receptę wystawioną na silny lek przeciwbólowy. Mikołaj S. wpadł, gdy aptekarce nie udało się kilka razy wprowadzić do systemu informatycznego danych, jakie zawierał dokument. Mężczyzna przyznał, że podrobioną receptę kupił w Internecie. Teraz odpowie za fałszerstwo.

Dyżurny bielańskiej komendy został powiadomiony przez pracownicę apteki, że młody mężczyzna prawdopodobnie chciał zrealizować podrobioną receptę. W ten sposób próbował kupić silny lek przeciwbólowy. Farmaceutka nabrała pewności, że recepta jest sfałszowana, kiedy kilka razy próbowała wprowadzić wypisane na niej dane do systemu informatycznego. Po kilku nieudanych podejściach zdecydował się powiadomić Policję.

W aptece szybko pojawili się funkcjonariusze. Kobieta wskazała mundurowym 30-letniego mężczyznę. Mikołaj S. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania powiedział, że sfałszowaną receptę kupił w Internecie.

Powrót na górę strony