Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez zezwolenia kolekcjonował broń

Data publikacji 31.07.2008

Policjanci w mieszkaniu 70-letniego mieszkańca gminy Piątek znaleźli pokaźny arsenał. Zabezpieczyli między innymi pistolet, bagnet, granat a także amunicję różnego kalibru. Mężczyzna zbierał militaria na okolicznych polach i łąkach. Policyjne postępowanie wyjaśni, czy zbierał je tylko w celach kolekcjonerskich. Za posiadanie broni bez zezwolenia grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci sekcji kryminalnej łęczyckiej komendy wspólnie z dzielnicowymi z Piątku ustalili, że jeden z mieszkańców tej gminy posiada broń palną, na którą nie ma zezwolenia. Nie przypuszczali, że w domu i zabudowaniach gospodarczych znajdą prawdziwy arsenał. W trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli, między innymi: pistolet pneumatyczny, dwie sztuki broni samodziałowej, bagnet, granat, 4 magazynki z amunicją, ponad 200 sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru, blisko 100 sztuk łusek i pocisków. Policjanci znaleźli również różne elementy broni takie jak lufy i rękojeści.

Dotychczas ustalono, że 70-latek zbierał militaria na polach i łąkach w okolicach Piątku, a niektóre jak twierdzi otrzymywał od znajomych. Wszczęte postępowanie wyjaśni, czy swoje zbiory wykorzystywał tylko do celów kolekcjonerskich. Za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony