Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł i ukrył u kolegi

Data publikacji 31.07.2008

Policjanci z Koszalina zatrzymali mężczyznę, który włamał się do mercedesa zaparkowanego przy ul. Zwycięstwa. Jego łupem padły dwa kartony wypełnione porcelanowymi przedmiotami. W ręce funkcjonariuszy wpadł również mężczyzna, u którego złodziej ukrył zrabowany łup.

Dochodziła godzina 15.00, gdy policjanci z Koszalina zostali poinformowani o włamaniu do samochodu zaparkowanego przy ul. Zwycięstwa. Jak ustalili, z mercedesa sprintera ktoś ukradł dwa kartony wypełnione porcelanowymi przedmiotami. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na blisko 2 tys. złotych.

Policjanci szybko wpadli na trop złodzieja. Okazał się nim 37-letni Dariusz K., który skradziony towar oddał na przechowanie swojemu koledze. Obaj mężczyźni zostali już zatrzymani.

W piwnicy Tomasza Ż. policjanci znaleźli wszystkie utracone przedmioty. Zostały one zwrócone właścicielowi. Obydwaj mężczyźni są mieszkańcami Koszalina. Byli wcześniej karani za kradzieże i włamania. Teraz znowu staną przed sądem. Tomaszowi Ż. za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dariusz K. za kradzież z włamaniem może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Policjanci ustalają, co mężczyźni zamierzali zrobić z porcelanowym łupem.

Powrót na górę strony