Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Piasecznie

Data publikacji 31.07.2008

Kryminalni z Piaseczna zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego przez Interpol za kradzieże popełnione na terenie Wietnamu. Ścigany międzynarodowym listem gończym 21-letni Hoan D.N. ukrywał się od kilku lat. Wpadł w Wólce Kosowskiej, gdy spał za biurkiem w pawilonie handlowym.

Za Hoan D. N. nakaz aresztowania wydał kilka lat temu sąd w Wietnamie. Mężczyzna poszukiwany był za popełnione tam kradzieże. Na podstawie międzynarodowego listu gończego, ścigały go władze Interpolu. Z policyjnych ustaleń wynikało, że może on przebywać w Polsce, na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Kryminalni z Piaseczna ustalili, że mężczyzna widywany był na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Policjanci błyskawicznie przygotowali akcję. W trakcie prowadzonych poszukiwań, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Hoan D.N. właśnie spał przy biurku, w jednym z pawilonów handlowych, w którym ostatnio się ukrywał. Mężczyzna kompletnie nie spodziewał się, że policja go namierzy.

21-latek po zatrzymaniu próbował jeszcze przekonywać policjantów, że to pomyłka i podawał dane personalne swojego kolegi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a przesłane z Wietnamu zdjęcia i odciski linii papilarnych potwierdziły jego tożsamość. Hoan D.N. czeka na ekstradycję do Wietnamu, gdzie będzie odpowiadał za popełnione wcześniej przestępstwa.

Powrót na górę strony