Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni celnicy podejrzani o korupcję

Data publikacji 31.07.2008

Policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali kolejnych 9 celników podejrzanych o korupcję. W latach 1997 – 2008 w zamian za przyśpieszenie procedur związanych z odprawami celnymi przyjęli korzyści majątkowe w wysokości 330 tys. USD. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wykonując czynności w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę krajową w Lublinie zatrzymali wczoraj 9 osób podejrzanych o korupcję na przejściu granicznym w Dorohusku.

Śledczy ustalili, że w latach 1997– 2008 przyjęli oni korzyści majątkowe w wysokości około 330 tys. USD za przyśpieszenie procedur związanych z odprawami celnymi. Z wyjątkiem jednej osoby, wszystkie zostały zatrzymane w miejscu zamieszkania. Podejrzani są w wieku od 37 do 52 lat. Śród nich są trzy kobiety. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 165 tys. złotych - głównie samochody i sprzęt RTV.

Śledztwo to zostało wyłączone z poprzedniej sprawy korupcyjnej, gdzie aktem oskarżenia objętych zostało 47 osób.

Wczoraj trzy osoby po usłyszeniu zarzutów zostały zwolnione do domów, jednak zastosowano wobec nich dozór policyjny i poręczenia majątkowe w kwocie od 10 do 25 tys. złotych. Dziś policjanci doprowadzają kolejne osoby do sądu, który na wniosek prokuratury ma zdecydować o stosowaniu tymczasowych aresztowań. Wszystkim zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Powrót na górę strony