Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli zabytkowy młyn i wpadli

Data publikacji 31.07.2008

Policjant z Kielc w wolnym od pracy dniu, zatrzymał dwóch mężczyzn, (w wieku 27 i 51 lat). którzy podejrzewani są o kradzież metalowych elementów z zabytkowego młyna.

Jadący załatwiać swoje prywatne sprawy, w dniu wolnym od pracy, kielecki policjant zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy ciągnęli wózek wypełniony metalowymi elementami. Postanowił sprawdzić, co dokładnie przewożą mężczyźni tym bardziej, że wiedział, iż w tej okolicy często dochodzi do kradzieży metalowych przedmiotów. Kiedy tylko zorientował się, że przewożone rzeczy nie wyglądają na zniszczone i stare, o swoich podejrzeniach powiadomił dyżurnego policji. Ten, na miejsce zdarzenia wysłał patrol policji.

Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów obaj mężczyźni "swój" towar, ważący prawie tonę, prawdopodobnie ukradli wcześniej z zabytkowego młyna i przewozili go przypuszczalnie na skup złomu. Powiadomiony o całym zajściu właściciel swoje straty oszacował na ponad 700 złotych. Teraz obu mężczyzn czeka rozmowa z prokuratorem. Może im grozić nawet do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony