Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podejrzani o kradzieże paliwa

Data publikacji 31.07.2008

Policjanci z Kłodzka zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże oleju napędowego ze stacji paliw na terenie województw dolnośląskiego i opolskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1000 litrów skradzionego paliwa. Podejrzanym grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Kłodzku ustalili i zatrzymali pięciu mężczyzn, w wieku 18 - 20 lat, podejrzanych o kradzieże oleju napędowego ze stacji paliw. Kradzieży dokonywali w czerwcu i lipcu br. w różnych miejscowościach na terenie województw dolnośląskiego i opolskiego. Podejrzani poruszali się trzema samochodami osobowymi, na których montowali skradzione tablice rejestracyjne, aby uniknąć identyfikacji. Olej napędowy tankowali do kanistrów i odjeżdżali ze stacji nie płacąc za paliwo. Na chwilę obecną policjanci udowodnili podejrzanym kilkanaście takich kradzieży oraz zabezpieczyli około 1000 litrów skradzionego oleju napędowego.

Policjanci nadal pracują nad sprawą. Niewykluczone, że podejrzani mogli dopuścić się jeszcze wielu podobnych kradzieży. Ustalają również osoby, które kupowały skradzione paliwo.

Za kradzież, grozi im odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 5.
 

Powrót na górę strony