Handlowali narkotykami i posiadali broń - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali narkotykami i posiadali broń

Data publikacji 31.07.2008

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami, posiadanie długiej broni pneumatycznej. Jeden z nich od dłuższego czasu uchylał się także od odpowiedzialności karnej. Zatrzymanym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowego – śledczego komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie ze skarżyskimi kryminalnymi zatrzymali 25 i 33 letniego mężczyzn, mieszkańców Skarżyska i okolic. 

Przestępcy wpadli wczoraj z samego rana na jednej z suchedniowskich posesji. Nie mieli żadnych szans by wydostać się z policyjnej zasadzki. Przy jednym z nich policjanci znaleźli torebkę foliową z ponad 20 gramami marihuany oraz ponad 7 tys. złotych, które prawdopodobnie pochodzą z wprowadzania tych środków do obrotu. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli także dwie sztuki długiej broni pneumatycznej, która będzie poddana szczegółowej analizie balistycznej.

Drugi z zatrzymanych podejrzewany jest o handel narkotykami i osiąganie z tego procederu stałego źródła dochodu. Ponadto od dłuższego czasu mężczyzna ten ukrywa się od przed organami ścigania za przestępstwa, w których jest już objęty aktem oskarżenia. Występuje on w sprawie mającej związek z napadami na kantory w południowej Polsce. Wówczas znaleziono przy nim zapalniki służące do detonacji materiałów wybuchowych. Mężczyzna jest również podejrzany o dwukrotną jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowanie się do wyroków i orzeczeń sądowych.

Obaj zatrzymani będą doprowadzani do prokuratury. Może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przewidywane są kolejne zatrzymania.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja