Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali narkotykami i posiadali broń

Data publikacji 31.07.2008

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami, posiadanie długiej broni pneumatycznej. Jeden z nich od dłuższego czasu uchylał się także od odpowiedzialności karnej. Zatrzymanym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowego – śledczego komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie ze skarżyskimi kryminalnymi zatrzymali 25 i 33 letniego mężczyzn, mieszkańców Skarżyska i okolic. 

Przestępcy wpadli wczoraj z samego rana na jednej z suchedniowskich posesji. Nie mieli żadnych szans by wydostać się z policyjnej zasadzki. Przy jednym z nich policjanci znaleźli torebkę foliową z ponad 20 gramami marihuany oraz ponad 7 tys. złotych, które prawdopodobnie pochodzą z wprowadzania tych środków do obrotu. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli także dwie sztuki długiej broni pneumatycznej, która będzie poddana szczegółowej analizie balistycznej.

Drugi z zatrzymanych podejrzewany jest o handel narkotykami i osiąganie z tego procederu stałego źródła dochodu. Ponadto od dłuższego czasu mężczyzna ten ukrywa się od przed organami ścigania za przestępstwa, w których jest już objęty aktem oskarżenia. Występuje on w sprawie mającej związek z napadami na kantory w południowej Polsce. Wówczas znaleziono przy nim zapalniki służące do detonacji materiałów wybuchowych. Mężczyzna jest również podejrzany o dwukrotną jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowanie się do wyroków i orzeczeń sądowych.

Obaj zatrzymani będą doprowadzani do prokuratury. Może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przewidywane są kolejne zatrzymania.
 

Powrót na górę strony