Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić 30 tys. kredytu

Data publikacji 31.07.2008

Kilkutygodniowa praca słupskich policjantów doprowadziła do zatrzymania 4 mieszkańców tego miasta podejrzanych o wyłudzenia kredytów i pożyczek gotówkowych na kwotę prawie 30 tysięcy zł. Przestępcy w procederze wykorzystywali sfałszowane dokumenty.

Policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali czterech mieszkańców Słupska podejrzanych o wyłudzenia kredytów i pożyczek gotówkowych na kwotę prawie 30 tysięcy zł. Zatrzymani na bazie legalnie działającej firmy fałszowali zaświadczenia o zatrudnieniu i na ich podstawie wyłudzali pożyczki. Na terenie Słupska grupa wyłudziła pożyczki gotówkowe, kredyty na zakup towarów w sprzedaży ratalnej i usługi telekomunikacyjne.

Jak ustalili policjanci pieniądze były przeznaczane na rozrywkę. Wszystkich zatrzymanych już przesłuchano i przedstawiono im zarzuty. Wobec 19-letniej Klaudii B. prokuratura zastosowała dozór policyjny i poręcznie majątkowe. W stosunku do 25-letniego Mirosława L. policja zawnioskuje o tymczasowy areszt, a wobec 20-letniego Zbigniewa L. o zastosowanie dozoru.

Sprawa jest rozwojowa. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony