Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zastosował fortel, by uciec policjantom

Data publikacji 31.07.2008

Policjanci z Obornik zatrzymali wczoraj w pościgu mężczyznę, który ukradł terenowe suzuki. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności zastosował fortel. Udając śmiertelnie chorego został skierowany na badania specjalistyczne do szpitala skąd próbował uciec przez okno. Ucieczka się nie udała, został zatrzymany i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

Wczoraj w samo południe dyżurny Obornickiej komendy odebrał telefoniczną informację o kradzieży suzuki vitara. Wiadomość przekazał właściciel, na oczach którego skradziono auto.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol, rozesłane zostały także komunikaty o kradzieży samochodu. Akcja trwała dosłownie kilka minut. Na jednej z ulic wyjazdowych z miasta funkcjonariusze zauważyli uciekającego złodzieja w skradzionym samochodzie. Krótki pościg i złodziej wpadł w ręce policjantów.

Okazało się, że za kierownicą osobowego suzuki siedział młody mężczyzna. Nie miał on przy sobie żadnych dokumentów a język, którym się posługiwał przypominał włoski, czasem przeplatany angielskimi zwrotami .

Policjanci przewieźli go do swojej jednostki, gdzie miał być zatrzymany w policyjnym areszcie. Już na miejscu, cudzoziemiec bardzo źle się poczuł. Został zawieziony do lekarza, który widząc jego zachowanie, stwierdził, że należy jechać z nim do szpitala, gdyż prawdopodobnie jest on pod wpływem środków odurzających.

Zgodnie z tą decyzją w asyście policjantów, mężczyzna został przewieziony do jednego z poznańskich szpitali. Tam z uwagi na jego zachowanie wskazujące na nagłą zapaść i kryzys zdrowotny, lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu badań na tomografie komputerowym. W pomieszczeniu, w którym dokonywano badań nie mógł przebywać policjant. Jak się okazało, dobrze wiedział również o tym zatrzymany mężczyzna.

Kiedy leżał na medycznym urządzeniu, nagle cudownie ozdrowiał i energicznie wstał , kierując się do okna. Zauważył to pilnujący go funkcjonariusz, który wbiegł do pomieszczenia. Doszło do szamotaniny z policjantem, w trakcie której mężczyzna wykorzystał okazję i wyskoczył z okna na pierwszym piętrze szpitala.

Policjant nie zastanawiając się ani chwili ruszył w pościg za uciekającym. Zatrzymał go po kilku minutach w pobliżu szpitala. Teraz już było wiadomo, że człowiek ten udawał bardzo chorego, po to, by uciec policjantom.

 

Powrót na górę strony