Aktualności

Skuteczne współdziałanie policjantów pozwoliło uratować życie 42-latka

Data publikacji 05.03.2025

Dzięki skutecznej współpracy policjantów z Krosna, Elbląga oraz funkcjonariuszy CBZC udało się odnaleźć 42-latka, który chciał targnąć się na własne życie. O tej sytuacji krośnieńskich policjantów zaalarmował jego internetowy znajomy.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krośnie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca naszego powiatu, którego zaniepokoił stan, w jakim znajdował się jego internetowy znajomy. Zgłaszający był uczestnikiem wieloosobowej rozgrywki online, podczas której jeden z graczy stwierdził, że zamierza targnąć się na własne życie.

Mężczyzna nie potrafił podać jego danych personalnych oraz tego, gdzie mieszka. Doświadczony dyżurny, niezwłocznie przekazał zebrane informacje funkcjonariuszom z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, którzy ustalili miejsce jego zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna jest mieszkańcem województwa warmińsko-mazurskiego.

Krośnieński dyżurny przekazał informację o zaistniałej sytuacji i adres mężczyzny, którego życie było zagrożone funkcjonariuszom z Elbląga. Miejscowi policjanci dotarli do 42-latka.

Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna.

Widząc osoby znajdujące się w kryzysie emocjonalnym, reagujmy. W takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie. 

Gdzie szukać pomocy?

  • 112 – numer alarmowy operatora centrum powiadamiania ratunkowego,
  • 800 70 2222 – całodobowy telefon Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, depresji i z myślami samobójczymi, prowadzony przez Fundację ITAKA,
  • 116 111 – całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży oraz 116 123 – Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla Dorosłych,
  • 800 120 002 – całodobowy, bezpłatny telefon Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony