#zaginioneNIEzapomniane – nadal szukamy Seweryna
W kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do pięciu nierozwiązanych spraw zaginięć dzieci i nastolatków. Pięć historii, które mogłyby się zakończyć inaczej – gdyby tylko ktoś zechciał ujawnić prawdę sprzed lat. Dziś przypominamy sprawę zaginięcia Seweryna Adamczyka. W chwili zaginięcia miał 16 lat. Minęło już ponad 11 lat – ale jego bliscy wciąż czekają i wierzą, że poznają prawdę.
Ślad urywa się w Krakowie
Seweryn Adamczyk miał 16 lat, kiedy 17 marca 2013 roku wyszedł z rodzinnego domu w Tylmanowej w województwie małopolskim. Nie powiedział, dokąd idzie. Od tamtej chwili nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Z ustaleń Policji wynika, że jego ślad urywa się w Krakowie – tam miał być widziany po raz ostatni. Co się z nim stało? Dlaczego nie wrócił? Pytań jest wiele. Odpowiedzi wciąż brak.
Mama Seweryna mówi dziś: – Mój syn był spokojnym, dobrym chłopakiem. Lubił piłkę nożną, gry komputerowe, pomagał w domu. Miał dobre relacje z rodzeństwem, dobrze dogadywał się z kolegami i koleżankami w szkole. Bardzo za nim tęsknimy. Cała rodzina wciąż na niego czeka.
Obok tego tekstu widzisz dwa zdjęcia: jedno z okresu, gdy Seweryn zaginął, i drugie – tzw. progresję wiekową, pokazującą, jak mógłby wyglądać dziś jako dorosły mężczyzna.
Jeśli wiesz cokolwiek na temat okoliczności zaginięcia Seweryna – zadzwoń na numer 112 lub 116 000. Możesz też się z nami skontaktować, pisząc na adres: cpozkgp@policja.gov.pl
Nie zostawiaj tej sprawy bez odpowiedzi, na którą wciąż czeka rodzina Seweryna.
Niezapominajki nie znikają z pamięci
W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane polska Policja wspólnie z Fundacją ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i Rzeczniczką Praw Dziecka Moniką Horną-Cieślak przez dwa tygodnie przypominamy pięć nierozwiązanych spraw zaginięć dzieci z przełomu lat 90. i 2000. Przywołując po raz kolejny twarze dzieci, które nie wróciły do domu, chcemy pokazać, że za każdym z tych zaginięć stoi rodzina, która wciąż czeka. Że Policja nie zamknęła tych spraw. Że czas nie zatarł nadziei.
Już 25 maja – w Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, którego symbolem jest kwiat niezapominajki – będziemy solidaryzować się z rodzinami wszystkich zaginionych i do tej pory nieodnalezionych dzieci.
My wciąż szukamy odpowiedzi na pytanie, co się wówczas wydarzyło i czekamy na Niezapominajki.
Chcesz obejrzeć spot kampanii – zajrzyj tutaj: #zaginioneNIEzapomniane - kampania, która przywraca twarze i pamięć
Tekst: Agnieszka Włodarska, BKS KGP
Film #zaginioneNIEzapomniane – nadal szukamy Seweryna
Pobierz plik #zaginioneNIEzapomniane – nadal szukamy Seweryna (format mp4 - rozmiar 8.8 MB)