Dzielnicowi uratowali kobietę uwięzioną w studni z wodą
Iwoniccy dzielnicowi uratowali 67-latkę, która wpadła do studni z wodą. Kobieta traciła siły i wykazywała symptomy hipotermii. Policjanci wyciągnęli ją na powierzchnię, udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy i zaopiekowali się nią do przyjazdu na miejsce ratowników medycznych.
Wczoraj, 22.05.2025 r., po 13.00, służby ratownicze zostały zaalarmowane o tym, że na terenie prywatnej posesji w Iwoniczu-Zdroju kobieta wpadła do studni z wodą. Głos wołającej o pomoc usłyszeli sąsiedzi, informując o zdarzeniu służby.
Jako pierwsi na miejsce dotarli dzielnicowi z iwonickiego komisariatu – mł. asp. Konrad Stasiuk, sierż. Arkadiusz Karaś i sierż. Krzysztof Kilarowski.
We wnętrzu studni znajdowała się kobieta, która będąc zanurzona w wodzie do wysokości klatki piersiowej, szybko traciła siły i wykazywała objawy hipotermii. Policjanci wzajemnie się asekurując, wydobyli poszkodowaną na powierzchnię.
Kobieta znajdowała się w stanie silnego wychłodzenia, dlatego funkcjonariusze przy wykorzystaniu koca, zabezpieczyli ją termicznie, monitorując funkcje życiowe do przyjazdu na miejsce służb ratowniczych.
67-letnia poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej specjalistycznej pomocy.
(KWP w Rzeszowie / mw)