Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla uczestników bójki w Ostrowi

Data publikacji 12.08.2008

14 uczestników bójki w Ostrowi Mazowieckiej zostało tymczasowo aresztowanych. Wszystkim przedstawiono zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Podczas starcia 60 mężczyzn użyte zostały siekiery, kije, deski, kamienie, kawałki betonu i broń palna. Policjanci ustalili, że większość uczestników bijatyki to pseudokibice podlaskiego klubu.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w restauracji przy ul. 3-maja w tym mieście. Policjanci otrzymali informację, że około 60 mężczyzn bije się przed jedną z restaurcji. Na miejsce natychmiasto skierowano 20 funkcjonaruszy. Policjanci bezpośrednio po zajściu zatrzymali 12 najbardziej agresywnych mężczyzn. W ciągu kilku godzin ustalono dane kolejnych 3 uczestników bijatyki. Mężczyźni zostali zatrzymani. Do akcji włączyli się policjanci CBŚ, którzy pomagali kolegom z Ostrowi i Radomia. Kolejnych trzech mężczyzn zatrzymano w ciagu nastepnych kilkunastu godzin. Policjanci na miejscu zabezpieczyli też 5 samochodów z rejestracjami województwa podlaskiego. Już wiedzieli, że część osób biorących udział w tej bójce przyjechało z Białegostoku i okolicznych miejcowości na Podlasiu. Wczoraj wieczorem Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej aresztował 14 osób, które brały udział w bójce. Jeden z podejrzanych będzie podpisywał listę osób dozorowanych. Trzech zatrzymanych, po przesłuchaniu w charakterze świadków, zwolniono.

Aresztowani to młodzi ludzie z Białegostoku i okolic oraz z Ostrołęki. Mężczyźni używali podczas bójki niebezpiecznych narzędzi, w tym broni palnej. Wśród zabezpieczonych przedmiotów są m.in. siekiery, kije, deski, kawałki betonu i kamienie. Podczas tej bójki użyto też broni palnej. Jeden mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych ran, a drugi z raną postrzałową brzucha przebywa w szpitalu.

Z ustaleń wynika, że większość spośród biorących udział w tej bijatyce to pseudokibice jednego z klubów piłkarskich z Podlasia.

Nad sprawą cały czas pracują mazowieccy policjanci, przy wsparciu funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony