Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21 marca br. roku policjanci garnizonu dolnośląskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich.

Na uprawę funkcjonariusze trafili w trakcie przeszukania budynku mieszkalnego.

21.03.2005 roku w godzinach popołudniowych policjanci garnizonu dolnośląskiego zatrzymali 26 letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Na uprawę funkcjonariusze trafili w trakcie przeszukania budynku mieszkalnego.

Znajdowała się ona na odpowiednio przygotowanym strychu. Naświetlanie plantacji sterowane było automatycznie. Cała uprawa zawierała 84 krzewy różnej wielkości, w różnych stadium wzrostu. Krzaki rosły w dużych donicach, poustawianych jedna obok drugiej, w rzędach. Prócz uprawy w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli susz roślinny w ilości około 5000 porcji.

Ujawniony i zabezpieczony susz poddano testom, które jednoznacznie wykazały, że jest to w całości marihuana. Przy wykorzystaniu psa specjalistycznego przeszkolonego do wykrywania narkotyków przeszukano cały teren posesji.

Ponadto sprawca uprawiając te konopie pobierał nielegalnie energię elektryczną. W tym celu dokonał obejścia głównego licznika energetycznego.

Mężczyzna został zatrzymany. Postawione zostały mu zarzuty uprawy środków odurzających, udzielanie narkotyków innym osobom oraz kradzież prądu. Za popełnienie tych wszystkich przestępstw grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W trakcie wykonywanych w tej sprawie czynności policjanci zatrzymali również 19 latka mieszkańca gminy Zgorzelec, który zaopatrywał się w narkotyki u zatrzymanego „plantatora” oraz sprzedawał je innym osobom.
Jemu także grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Powrót na górę strony