Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Data publikacji 01.09.2008

Policjanci z Łasku zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantację liczącą blisko 500 sadzonek zorganizowało w lesie trzech młodych mężczyzn. Wpadli na gorącym uczynku, kiedy przenosili najbardziej okazałe rośliny do samochodu. Policjanci sprawdzają teraz, czy i gdzie mężczyźni sprzedawali wyprodukowaną przez siebie marihuanę. O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zdecyduje wkrótce sąd.

Od pewnego czasu do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zaczęły docierać sygnały o nielegalnej plantacji marihuany. Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że uprawa zorganizowana jest w lesie, niedaleko zabudowań w miejscowości Chorzeszów. Od kilku dni obserwowali wytypowany teren. Kiedy byli już pewni, że kwitnie tam przestępczy proceder, przystąpili do działania. W wyniku przygotowanej zasadzki w ręce kryminalnych wpadło trzech mężczyzn. Młodzi ludzie w wieku od 19 do 25 lat byli kompletnie zaskoczeni. Zostali zatrzymani w chwili, gdy przenosili największe rośliny z hodowli do samochodu, którym przyjechali.

Plantacja składała się z prawie pięciuset sadzonek konopi indyjskich. Rośliny były odpowiednio posegregowane, według wieku i wielkości. Policjanci szacują teraz wartość zabezpieczonego towaru. O dalszym losie zatrzymanych wkrótce zdecyduje sąd.

Inną nielegalną plantację zlikwidowali policjanci z Lwówka Śląskiego. 20-letni mieszkaniec Mirska zorganizował uprawę na działce swoich rodziców. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponadto kilkadziesiąt porcji marihuany.

Powrót na górę strony