Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Podróbki" na bazarze

Data publikacji 01.09.2008

Ubrania, torebki, portfele, klapki, wisiorki zabezpieczyli na bazarze przy ulicy Włościańskiej policjanci z żoliborskiego komisariatu wspólnie z pracownikami izby celnej. Zatrzymany towar to "podróbki" znanych marek odzieżowych. Sprzedającej grozi kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Na bazarze przy ulicy Włościańskiej, policjanci z żoliborskiego komisariatu zatrzymali 35-letnią kobietę, które handlowała odzieżą i artykułami przemysłowymi z podrobionymi znakami towarowymi. Wspólnie z pracownikami służby celnej funkcjonariusze sprawdzili kilkanaście straganów. Okazało się, że w jednym ze stoisk Beata L. oferowała do sprzedaży odzież i inne artykuły przypominające oryginalne produkty. Wszystkie miały jednak podrobione znaki towarowe. Policjanci zabezpieczyli odzież, torebki, portfele, klapki i wisiorki i zegarki.

Funkcjonariusze zatrzymali 35-letnią Beatę L. Kobieta tłumaczyła się, że na wszystkie zakupione rzeczy posiada faktury i nie wiedziała, że są to podróbki markowych towarów. Wkrótce producenci markowych rzeczy ocenią, na jakie straty naraziła ich sprzedająca. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie handlarce zostaną przedstawione zarzuty za obrót towarami z podrobionymi znakami towarowymi. Zgodnie z prawem własności przemysłowej grozi jej kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony