Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili bez powodu

Data publikacji 01.09.2008

Policjanci z komendy powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy pobili 20-letniego mieszkańca Stargardu Szczecińskiego. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po krótkim pościgu policjanci z Legionowa zatrzymali czterech sprawców pobicia młodego małżeństwa. Im również grozi 3 lata więzienia.

Dzisiejszej nocy na jednej z ulic Międzywodzia doszło do bójki, w czasie której obrażeń ciała doznał 20-letni mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego. Z nieznanego powodu został on napadnięty przez kilku mężczyzn i dotkliwie pobity. Napastnicy bili go pięściami i jużleżącego kopali po całym ciele.

Z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, obrażeniami głowy a także urazem dłoni i ogólnymi potłuczeniami, przewieziony został do szpitala w Kamieniu Pomorskim.

O pobiciu powiadomił Policję świadek tego zdarzenia. Informacje przekazane policjantom odnośnie napastników szybko zostały wykorzystane. Chwilę po zgłoszeniu skierowani na miejsce policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Cała trójka to młodzi mieszkańcy gminy Dziwnów. Zostali oni zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań. Zostaną przedstawione im zarzuty udziału w bójce, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.


Młode małżeństwo wracało w nocy w Legionowie do domu z pobliskiego pubu, po drodze zaczepiła ich grupa młodych mężczyzn. Zaczęło się od niewybrednych uwag i zaczepek, para nie dała się jednak sprowokować i poszła dalej. W pewnej chwili napastnicy powrócili i zaatakowali. Bez powodu bili mężczyznę pięściami po głowie, a kiedy się przewrócił kopali go.

W obronie męża stanęła jego żona, kiedy próbowała mu pomóc jeden z mężczyzn kopnął ją w brzuch. Nie wiadomo, co stałoby się dalej gdyby nie pojawienie się na miejscu policyjnego radiowozu. Na widok funkcjonariuszy napastnicy rozbiegli się i rzucili do ucieczki. Policjanci byli jednak szybsi i zatrzymali całą czwórkę. Pobite małżeństwo zostało odwiezione do stacji pogotowia ratunkowego gdzie udzielono im pierwszej pomocy i opatrzono rany.

Wszyscy sprawcy pobicia są mieszkańcami Legionowa, mają od 18 do 22 lat. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, badanie alkomatem wykazało u nich ponad promil alkoholu we krwi. Teraz Rafał B. Sebastian P. Tomasz S. i Radosław P. odpowiedzą za pobicie, grozi im do 3 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony