Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Te płyty nie trafią już na rynek

Data publikacji 01.09.2008

Blisko 200 nielegalnych płyt DVD i CD zabezpieczyli policjanci z sekcji zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W ich ręce już kolejny raz wpadła 46- letnia obywatelka Ukrainy, Emilya M. Kobieta handlowała podrobionymi płytami z nagraniami muzycznymi i filmami. Na widok policjantów zaczęła uciekać. Nie udało się jej jednak umknąć zbyt daleko. Teraz odpowie przed sadem za popełnione przestępstwo.

Wczoraj rano policjanci operacyjni z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą udali się w rejon dworca PKS Stadion, gdzie zauważyli znaną im z wcześniejszych zatrzymań obywatelkę Ukrainy. W przeszłości kobieta zajmowała się handlem nielegalnymi płytami DVD i CD. W związku z tym, że istniało podejrzenie, że nadal trudni się tym fachem funkcjonariusze podjęli obserwację.

Już po upływie kilku minut okazało się, że ich przypuszczenia potwierdziły się w stu procentach. Emilya M. oferowała i sprzedawała podrobione płyty. Policjanci przystąpili do zatrzymania. Kiedy zbliżali się do kobiety, ta rozpoznała w nich funkcjonariuszy i zaczęła uciekać. Po krótkim pościgu została jednak zatrzymana, a jej dwa pudełka wypełnione nielegalnym towarem zabezpieczone. 46- latka posiadała przy sobie prawie 200 sztuk płyt. Wszystkie opakowane były w foliowe zaklejane koperty, nie posiadały znaków holograficznych producenta, poligrafia znajdująca się wewnątrz wykonana była niedbale z licznymi skazami wydruku, w większości sporządzona metodą kserograficzną.

Emilya M. noc spędziła w policyjnym areszcie. Dziś zostaną jej przedstawione zarzuty.
 

Powrót na górę strony