Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przebierańcy z narkotykami

Data publikacji 01.09.2008

Policjanci z Pyrzyc, po przeszło stukilometrowym pościgu krętymi, wyboistymi drogami leśnymi, zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj panowie poruszając się samochodem ze światłem błyskowym na dachu, przebrani w niemieckie mundury zatrzymywali przypadkowo napotkanych kierowców, kontrolując im dokumenty i żądając pieniędzy. Jeden z nich w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli przy nim blisko 50 gramów amfetaminy.

Dyżurny KPP Pyrzyce otrzymał telefoniczne zgłoszenia o tym, że na terenie jednej z gmin powiatu dwóch mężczyzn ubranych w niemieckie mundury zatrzymało do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym. Przebierańcy zażądali od kierowcy dokumentów. Nie minęło kilka minut, gdy na Policję ponownie wpłynęło zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy poruszając się samochodem osobowym z pomarańczowym światłem błyskowym na dachu, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Zażądali od niego 100 zł za jazdę bez świateł. W obu zgłoszeniach pojawiał się ten sam pojazd jak i ci sami młodzi mężczyźni ubrani w mundury.

W rejon gdzie miało dojść do opisanych zdarzeń dyżurny KPP w Pyrzycach wysłał patrol. Mundurowi na miejscu spotkali opisywany w zgłoszeniach samochód, jednak gdy chcieli zatrzymać go do kontroli, kierujący nawet nie zwolnił, tylko zaczął uciekać. Policjanci wezwali posiłki i podjęli pogoń za samochodem. Pojazd wjechał do Lasu. Kierujący hondą nie zwracając uwagi na stan drogi jechał z dużą prędkością, gubiąc co chwilę jakieś elementy nadwozia. W pewnym momencie, po blisko 100 kilometrowej ucieczce mężczyźni widząc, że samochodem z przebitą oponą nie zdołają już uciec, porzucili auto i w dalszą ucieczkę ruszyli pieszo - początkowo na pole, później w gęsto porośnięty zaroślami, bagnisty teren. Jeden ze sprawców pokonał jedno z bagien, po czym wbiegł do następnego. Jednak pyrzyccy policjanci okrążyli akwen, odcinając sprawy dalszą drogę ucieczki. Wycieńczony pościgiem mężczyzna zatrzymał się na środku bagna i zaczął w nim tonąć. Ręce miał opuszczone w dół a tkwiąc w bagnie z kieszeni wyciągnął małą paczkę, z której zaczął rozrzucać wokół siebie woreczki z amfetaminą oraz drobne przedmioty. Widząc to policjanci nie wahali się nawet przez chwilę i weszli do bagna. Po krótkim czasie mężczyzna został wyciągnięty, obezwładniony i doprowadzony na brzeg. Funkcjonariusze znaleźli przy nim jeszcze kilka woreczków z amfetaminą.

Drugiego z uciekinierów zatrzymano po około dwóch godzinach, wykorzystując do tego psy tropiące. Mężczyzna słysząc zbliżające się psy zadzwonił na komendę prosząc o zabranie zwierząt, gdyż zdecydował się wyjść z ukrycia.

Pierwszy z zatrzymanych to 26-letni Grzegorz S., dobrze znany pyrzyckim policjantom. W trakcie zatrzymania mężczyzna był pijany i pod wpływem środków odurzających. Drugi z zatrzymanych to 28-letni Radosław S. Obaj są mieszkańcami Pyrzyc.

Sprawcom przedstawiono zarzuty m.in. kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, posiadania narkotyków oraz zmuszania do określonego zachowania się. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony