Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania "Dyskoteka"

Data publikacji 01.09.2008

Pod taką nazwą w miniony weekend policjanci prowadzili działania w wielu miejscach w Polsce. W powiecie elbląskim wspólnie ze Strażą Miejską, Strażą Graniczną, Służbą Celną oraz Żandarmerią Wojskową kontrolowali lokale rozrywkowe, sprawdzali miejsca, gdzie chętnie gromadzi się młodzież, sprawdzali trzeźwość kierowców. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo w ostatni weekend wakacji.

W akcji wzięło udział ponad 100 elbląskich policjantów, strażników miejskich, żandarmów, pograniczników i celników. Termin działań nie był przypadkowy. Przypadł na ostatni wakacyjny weekend. Policjanci planując działania mieli na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo młodych ludzi, którzy żegnali wakacje. Funkcjonariusze sprawdzali więc, czy w miejscach publicznych nie jest spożywany alkohol, kontrolowali trzeźwość kierowców. Pogranicznicy z psami wyszkolonymi do wykrywania narkotyków sprawdzali, czy w autach nie są przewożone narkotyki. Po ulicach Elbląga krążyły nieoznakowane radiowozy z ruchu drogowego. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą skontrolowali też lokale rozrywkowe. Podczas działań funkcjonariusze odnaleźli dwie kobiety, które zagubiły się lesie Bażantarnia.

Kontrolę miejscowych dyskotek przeprowadzili też buscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Kielcach. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 600 sztuk nielegalnie skopiowanych płyt CD z muzyką. Okazało się również, że od utworów prezentowanych w jednej z dyskotek nie były odprowadzane tantiemy do ZAIKS-u. Jeden z właścicieli lokalu nie posiadał też zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Właściciel innego lokalu nie miał zezwolenia na prowadzenie imprez masowych.

  • Działania elbląskich funkcjonariuszy
  • Działania elbląskich funkcjonariuszy
Powrót na górę strony