Janusz Królikowski - mistrz z Orlando

Data publikacji 01.09.2008

Sierż. szt. Janusz Królikowski policjant sekcji do spraw nieletnich i patologii południowopraskiej komendy spośród kilku tysięcy policjantów i strażaków z całego świata okazał się najlepszy! W Mistrzostwach Świata Policjantów, Strażaków i wszystkich służb mundurowych w Orlando zdobył 6 medali, w tym: 4 złote, 1 srebrny i jeden brązowy! Gratulujemy!

W dniach 17-23 sierpnia w Orlando na Florydzie odbywały się Mistrzostwa Świata Policjantów, Strażaków i Wszystkich Służb Mundurowych. Na zawody przyjechało kilka tysięcy policjantów i strażaków z kilkudziesięciu państw na całym świecie. Wśród nich znalazł się policjant z południowopraskiej komendy, na co dzień pełniący służbę w szeregach sekcji do spraw nieletnich i patologii, sierż. szt. Janusz Królikowski.

Wystartował w kilku konkurencjach i we wszystkich zdobył miejsca na podium. W sumie przywiózł 6 medali, w tym: 4 złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Organizatorzy odznaczyli Janusza złotym krążkiem dla najlepszego kolarza z zagranicy. Złoto sierż. Królikowski zdobył w jeździe na czas na odcinku 16 km, w sztafecie triatlonowej i w jeździe ulicznej na dystansie 30 km. Srebrnym medalem został odznaczony w konkurencji jazdy na czas pod górę przez 1000 m, brąz z kolei zawisł na jego szyi za wyścig szosowy.

Z relacji mistrza wynika, że wszystkie konkurencje kolarskie były rozgrywane w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych, przy szalejącym huraganie tropikalnym i w strugach deszczu. Trzeba pamiętać, że by móc osiągać tak rewelacyjne wyniki i tyle razy stawać na podium potrzebny jest wielki hart ducha, chęć podejmowania wyzwań i trening, trening i jeszcze raz trening.

Już po raz kolejny przekonaliśmy się, że w przypadku Janusza Królikowskiego samo jego pojawienie się na zawodach stanowi gwarancję wygranej i medali. Gratulujemy mistrzowi i życzymy kolejnych sukcesów.