Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie rozpowszechniał muzykę

Data publikacji 01.09.2008

Lubuscy policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem internetu nielegalnie rozpowszechniał muzykę. Rozpowszechnianie utworów muzycznych bez zezwolenia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Gorzowie Wlkp. wraz z policjantami z Zielonej Góry zatrzymali 18-letniego mieszkańca Sulechowa. Chłopak za pośrednictwem założonej przez siebie strony internetowej rozpowszechniał utwory muzyczne nie mając do tego uprawnień. Zgromadził pokaźny zbiór utworów muzycznych, które bez opłat można było odsłuchać lub nagrać.

Kilka dni temu policjanci zajmujący się walką z przestępczością komputerową podczas monitorowania internetu trafili na stronę internetową oferującą piracką muzykę. Po wpisaniu w wyszukiwarkę tytułu utworu można go było wysłuchać lub ściągnąć. Strona dawała też możliwość słuchania muzyki na żywo, była czymś w rodzaju internetowego radia. Chłopak prowadził swoją działalność na serwerze, który za darmo wynajmował od jednego z polskich administratorów. Właściciel serwera zablokował go po otrzymaniu informacji od Policji.

Mimo, że 18-latek za korzystanie ze swojej strony nie pobierał żadnych opłat złamał prawo. Art. 116 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych za rozpowszechnianie utworów muzycznych bez zezwolenia a także za organizowanie tego typu działalności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony