Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina i kokaina w bagażniku

Data publikacji 02.09.2008

Ponad 2 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 60 tys. złotych zabezpieczyli policjanci z Chełmna podczas legitymowania 24-letniego mieszkańca Świecia. Młody człowiek przewoził amfetaminę i kokainę w swoim samochodzie. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli ponadto marihuanę. Policjanci zabezpieczyli również ponad 90 tys. złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczej działalności zatrzymanego mężczyzny.

Policjanci z Chełmna, którzy pełnili służbę na krajowej „jedynce”, zauważyli w pewnym momencie pędzącego seata leona. Od razu zatrzymali auto do kontroli. Podczas legitymowania kierowca był bardzo zdenerwowany. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania 24-letniego mieszkańca Świecia. Kiedy funkcjonariusze dokładnie sprawdzili zawartość samochodu okazało się, że młody człowiek przewoził narkotyki. W jego aucie policjanci znaleźli ponad 2 kilogramy amfetaminy i kokainy oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna od razu został zatrzymany.

Kryminalni przeszukali następnie jego mieszkanie. Znaleźli w nim blisko 30 gramów marihuany i gotówkę pochodzącą prawdopodobnie z przestępczej działalności młodego mężczyzny. 24-latek usłyszał zarzuty za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Prawdopodobnie jeszcze dziś sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Śledczy sprawdzają teraz skąd pochodziły narkotyki. Ustalają również, czy 24-latek nie handlował środkami odurzającymi.

Powrót na górę strony