Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie jak Bonnie & Clyde

Data publikacji 02.09.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże w szpitalach. Podejrzani wykorzystując nieuwagę pacjentów zabierali, portfele i telefony komórkowe. Policjanci udowodnili podejrzanym osiem takich kradzieży. Teraz grozi im nawet do 5 lat więzienia.

W niedzielę policjanci z komisariatu Wrocław Śródmieście otrzymali informację, że w jednym ze szpitali są dwie osoby, które dziwnie się zachowują. Te osoby były na oddziale bez wyraźnego celu i obserwowały pacjentów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 40-letnią kobietę, mieszkankę Wrocławia. Kobieta była podejrzana o kradzież portfela z dokumentami i pieniędzmi.

W ręce mundurowych wpadł też 39-letniego mężczyzna również mieszkaniec Wrocławia. Policjanci udowodnili "wspólnikom" osiem kradzieży szpitalnych. Para wykorzystując nieuwagę pacjentów zabierała, między innymi, portfele i telefony komórkowe.

Dziś złodziejska para zostanie doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych. Za kradzieże grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że podczas pobytu w szpitalu pacjenci powinni prawidłowo zabezpieczyć swoje mienie. Torebki, portfele, telefony komórkowe nie powinny pozostawać bez dozoru. Nawet w szpitalu, taką okazję potrafią wykorzystać złodzieje.

Powrót na górę strony