Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niania z 5 promilami

Data publikacji 02.09.2008

W ręce człuchowskich policjantów wpadła 59-letnia kobieta, która opiekowała się dzieckiem mając prawie 5 promili alkoholu w organizmie. W takim stanie, z trudem utrzymując równowagę, spacerowała z wózkiem po mieście. Funkcjonariuszy powiadomili przechodnie zaniepokojeni widokiem zataczającej się kobiety z dzieckiem. Nieodpowiedzialna opiekunka kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Dochodziła godzina 13.00, gdy do oficera dyżurnego człuchowskiej komendy zatelefonowali zaniepokojeni mieszkańcy. Z ich relacji wynikało, że w okolicach urzędu skarbowego spaceruje kobieta z dziecięcym wózkiem. Starsza pani z trudem utrzymywała równowagę, chwiała się i zataczała. Przechodnie podejrzewali, że jest pijana. Oficer dyżurny na miejsce natychmiast skierował dzielnicowych.

Policjanci od razu zauważyli zataczającą się opiekunkę. Z trudem nawiązali z nią kontakt. Okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. We krwi miała prawie 5 promili alkoholu. Od razu została zatrzymana i trafiła do izby wytrzeźwień. 59-latka opiekowała się niespełna rocznym chłopcem. Dzielnicowi bez trudu ustalili nazwisko matki dziecka i miejsce jej zamieszkania. Zszokowana kobieta odebrała maleństwo z komendy w Człuchowie.

Zatrzymana 59-latka kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchana. Najprawdopodobniej odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej za to do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony