Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Laureaci tytułu "Człowiek Miesiąca"

Data publikacji 02.09.2008

"Człowiek Miesiąca" to tytuł przyznawany przez łódzkie media osobom, które dokonały bohaterskiego czynu lub których cechuje wyjątkowa wrażliwością na problemy innych ludzi. We wrześniu br. mianem tym zostali uhonorowani dwaj policjanci z komendy miejskiej Policji w Łodzi. Sierżant Rafał Franczak i posterunkowy Sławomir Fałek, którzy uratowali dwie osoby przed zaczadzeniem, wczoraj podczas specjalnej uroczystości zostali wyróżnieni cenionym w społeczności lokalnej tytułem.

Redakcje lokalnych mediów przyznają tytuł "Człowieka Miesiąca" od kilku lat osobom, które wyróżniły się bohaterstwem lub szczególną wrażliwością na problemy innych ludzi w środowisku lokalnym. Wyróżnienie to przyznawane jest co miesiąc na specjalnie zorganizowanych uroczystościach z udziałem osób uhonorowanych, ich najbliższych oraz przedstawicieli mediów i władz lokalnych. Raz w roku w karnawale organizowany jest bal z udziałem wszystkich osób uhonorowanych nagrodą w roku poprzednim. Wczoraj na uroczystej kolacji policjanci, którzy przybyli z małżonkami, odebrali wyróżnienia.

25-letni sierżant Rafał Franczak i 31-letni posterunkowy Sławomir Fałek kilka tygodni wcześniej w lipcu br. podczas interwencji w jednym z bloków w łódzkiej dzielnicy Widzew uratowali ojca i syna przed zaczadzeniem. Policjanci po przeprowadzeniu interwencji stojąc już przed blokiem poczuli woń spalenizny. Rozglądając się zauważyli, że z okna na parterze pobliskiego bloku wydobywa się gęsty dym.

Policjanci natychmiast pobiegli do budynku. Takie same opary gęstego dymu unosiły się przy drzwiach mieszkania. Funkcjonariusze bez namysłu otworzyli drzwi  i wyprowadzili z zadymionego mieszkania 43-letniego mężczyznę oraz jego półprzytomnego 13-letniego syna. Okazało się, że mężczyzna gotując obiad zasnął przed telewizorem. W czasie gdy spał, garnek z jedzeniem zapalił się. Policjanci ugasili płonący garnek i wyłączyli gaz. Chłopca z objawami zatrucia zabrała wezwana na miejsce karetka pogotowia.

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zostali wyróżnieni pochwałami w rozkazie, a 26 sierpnia br. za całokształt służby komendant wojewódzki Policji w Łodzi uroczyście wręczył im premie. Wczoraj czyn, którego dokonali policjanci został doceniony przez przedstawicieli społeczności lokalnej.
 

Powrót na górę strony