Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 17-latek z fałszywymi dokumentami

Data publikacji 02.09.2008

Do policyjnego aresztu trafił 17-letni Michał G. podejrzewany o posługiwanie się podrobionym dokumentem. Oprócz sfałszowanej legitymacji szkolnej miał przy sobie portfel z dokumentami innej osoby. Policjanci przypuszczają, że te rzeczy mogą pochodzić z przestępstwa. Nastolatek trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Wczoraj około godziny 22:00 policjanci z olsztyńskiego oddziału prewencji wylegitymowali na dworcu PKP cztery osoby, które stały przy torach. Niektórzy pili alkohol. Pijany 17-latek podczas wykonywania czynności był wulgarny i agresywny. Został przewieziony do komendy. Tam okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i podrobioną legitymację szkolną. Ten dokument rzekomo dostał od kolegi i tylko wkleił swoje zdjęcie. W taki sposób korzystał ze zniżek na przejazdy kolejowe.

Podczas kontroli Michała G. policjanci znaleźli także portfel z pieniędzmi i dokumentami innej osoby. Chłopak stwierdził, że znalazł je. Jednak istnieje przypuszczenie, że może on pochodzić z przestepstwa.
17-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Potem będzie mógł wyjaśnić, skąd miał rzeczy i dokumenty mężczyzny z innego województwa.

Za podrobienie dokumentu i posługiwanie się nim grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Michał G. może wzbogacić się o zarzut kradzieży. O jego zachowaniu i o tym, że był pijany zostanie poinformowany także sąd rodzinny i nieletnich.
 

Powrót na górę strony