Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli paliwo z ciężarówek

Data publikacji 02.09.2008

Jasielscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei paliwa. Mężczyźni próbowali ukraść olej napędowy z baku samochodu ciężarowego. Zebrano dowody, które potwierdziły, że na swoim koncie mają więcej podobnych kradzieży. Wczoraj obaj usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy, przed godziną 2:00 uwagę policjantów zwrócił samochód stojący w rejonie hurtowni budowlanej w Szebniach. Wewnątrz zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Policjanci zbliżyli się do nich i wyczuli dochodzącą ze środka silną woń oleju napędowego. Po dokładnym sprawdzeniu, okazało się, że w samochodzie znajduje się kilkanaście pojemników na paliwo i gumowy wężyk. Kierowca i pasażer nie potrafili wytłumaczyć co robią na terenie firmy. Wszystko wyjaśniło się kilka minut później, gdy policjanci sprawdzili pobliski teren. W zaparkowanej nieopodal ciężarowej scani zauważyli odkręcony korek baku. Na ziemi widoczna była duża oleista plama. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Obaj młodzi mężczyźni ( 23 i 26 lat) przyznali się do usiłowania kradzieży paliwa w Szebniach. Policjanci zebrali dowody, które potwierdziły, że na swoim koncie mają więcej tego rodzaju przestępstw. To oni, kilka godzin wcześniej, w Dobrucowej, wyłamali zabezpieczenia zbiornika i skradli 400 litrów oleju napędowego. Dzień wcześniej okradli z paliwa tira zaparkowanego na poboczu drogi w Przysiekach, wypompowując około 150 litrów. Policjanci ustalili również, że kilka dni wcześniej w Kołaczycach, 26-latek, ze zbiornika ciężarowego stara i mercedesa skradł około 220 litrów oleju. Wszystko wskazuje na to, że mieszkaniec powiatu krośnieńskiego dokonał więcej podobnych kradzieży. Jego łupem mogło paść nawet ponad 2 tys. litrów paliwa.

W czasie przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanych, policjanci odzyskali 200 litrów oleju napędowego. Jak ustalono, resztę sprzedali po atrakcyjnej cenie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

Powrót na górę strony