Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic przed sądem

Data publikacji 02.09.2008

Sanoccy policjanci zatrzymali w sobotę na meczu piłki nożnej, agresywnego pseudokibica. Wczoraj sąd rejonowy skazał mężczyznę na karę grzywny, zakazał mu uczestnictwa w imprezach sportowych oraz zobowiązał do zgłaszania się do komendy Policji w trakcie trwania meczów.

W sobotę, 30 sierpnia w Sanoku odbywał się mecz piłki nożnej pomiędzy Igloopolem Dębicą a Stalą Sanok. Służby ochroniarskie i Policja były wyjątkowo czujne. Dębiccy kibice zapowiedzieli wejście w czasie meczu na płytę stadionu, mające być odwetem za podobne zachowanie kibiców sanockich na meczu w Dębicy.

Dla bezpieczeństwa, kibice dębickiej drużyny zostali umieszczeni w sektorze dla gości i znajdowali się pod ścisłym nadzorem ochroniarzy i Policji. W związku z tym nie próbowali zakłócić meczu. W przeciwieństwie do jednego z kibiców Stali Sanok, który znajdując się w bezpiecznej odległości od sektora dla gości, krzykami, wulgaryzmami i gestami próbował sprowokować dębickich kibiców do awantury. 32-letni mężczyzna został zatrzymany przez sanockich policjantów i w trybie przyspieszonym doprowadzony do sądu.

Wczoraj, wyrokiem sądu rejonowego w Sanoku został on skazany na karę 1000 złoty grzywny. Sąd zastosował wobec niego także środek karny w postaci 2 lat zakazu wstępu na mecze piłki nożnej na terenie województwa podkarpackiego oraz obowiązek stawiennictwa w komendzie powiatowej Policji w Sanoku w trakcie trwania meczów.
 

Powrót na górę strony